AA2010JK-071R3L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AA2010JK-071R3L
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 1.3 OHM 5% 3/4W 2010
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Resistance :
1.3Ohm
Series :
AA
Max Power Dissipation :
750mW
Factory Lead Time :
33 Weeks
Published :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height :
660.4μm
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AA2010JK-071R3L
YAGEO AA2010JK-071R3L
AA Series, Thick Film, 1.3Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C