AA2010JK-071R1L
Mfr.Part #
AA2010JK-071R1L
Description
RES SMD 1.1 OHM 5% 3/4W 2010
Resistance :
1.1Ohm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Max Power Dissipation :
750mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Datasheets
AA2010JK-071R1L
YAGEO AA2010JK-071R1L
AA Series, Thick Film, 1.1Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C