AA2010JK-071M3L
Mfr.Part #
AA2010JK-071M3L
Description
RES SMD 1.3M OHM 5% 3/4W 2010
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.3MOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
750mW
Datasheets
AA2010JK-071M3L
YAGEO AA2010JK-071M3L
AA Series, Thick Film, 1.3MOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C