AA2010JK-07180RL
Mfr.Part #
AA2010JK-07180RL
Description
RES SMD 180 OHM 5% 3/4W 2010
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
180Ohm
Max Power Dissipation :
750mW
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
AA2010JK-07180RL
YAGEO AA2010JK-07180RL
AA Series, Thick Film, 180Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C