AA2010JK-0713RL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AA2010JK-0713RL
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 13 OHM 5% 3/4W 2010
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Series :
AA
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
750mW
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thick Film
Pbfree Code :
yes
Published :
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
33 Weeks
Resistance :
13Ohm
Datasheets
AA2010JK-0713RL
YAGEO AA2010JK-0713RL
AA Series, Thick Film, 13Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C