AA2010JK-0713KL
Mfr.Part #
AA2010JK-0713KL
Description
RES SMD 13K OHM 5% 3/4W 2010
Max Power Dissipation :
750mW
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
13kOhm
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Datasheets
AA2010JK-0713KL
YAGEO AA2010JK-0713KL
AA Series, Thick Film, 13kOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C