AA2010FK-079K1L
Mfr.Part #
AA2010FK-079K1L
Description
RES SMD 9.1K OHM 1% 3/4W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Max Power Dissipation :
750mW
Resistance :
9.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±1%
Datasheets
AA2010FK-079K1L
YAGEO AA2010FK-079K1L
AA Series, Thick Film, 9.1kOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C