AA2010FK-077K5L
Mfr.Part #
AA2010FK-077K5L
Description
RES SMD 7.5K OHM 1% 3/4W 2010
Max Power Dissipation :
750mW
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
7.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Datasheets
AA2010FK-077K5L
YAGEO AA2010FK-077K5L
AA Series, Thick Film, 7.5kOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C