AA2010FK-076R2L
Mfr.Part #
AA2010FK-076R2L
Description
RES SMD 6.2 OHM 1% 3/4W 2010
Max Power Dissipation :
750mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.2Ohm
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Datasheets
AA2010FK-076R2L
YAGEO AA2010FK-076R2L
AA Series, Thick Film, 6.2Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C