AA2010FK-075R1L
Mfr.Part #
AA2010FK-075R1L
Description
RES SMD 5.1 OHM 1% 3/4W 2010
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
5.1Ohm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Max Power Dissipation :
750mW
Datasheets
AA2010FK-075R1L
YAGEO AA2010FK-075R1L
AA Series, Thick Film, 5.1Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C