AA2010FK-07560RL
Mfr.Part #
AA2010FK-07560RL
Description
RES SMD 560 OHM 1% 3/4W 2010
Max Power Dissipation :
750mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
560Ohm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Datasheets
AA2010FK-07560RL
YAGEO AA2010FK-07560RL
AA Series, Thick Film, 560Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C