AA2010FK-0751KL
Mfr.Part #
AA2010FK-0751KL
Description
RES SMD 51K OHM 1% 3/4W 2010
Max Power Dissipation :
750mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±1%
Resistance :
51kOhm
Datasheets
AA2010FK-0751KL
YAGEO AA2010FK-0751KL
AA Series, Thick Film, 51kOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C