AA2010FK-07510RL
Mfr.Part #
AA2010FK-07510RL
Description
RES SMD 510 OHM 1% 3/4W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Max Power Dissipation :
750mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
510Ohm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Datasheets
AA2010FK-07510RL
YAGEO AA2010FK-07510RL
AA Series, Thick Film, 510Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C