AA2010FK-074R3L
Mfr.Part #
AA2010FK-074R3L
Description
RES SMD 4.3 OHM 1% 3/4W 2010
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Max Power Dissipation :
750mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
4.3Ohm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Datasheets
AA2010FK-074R3L
YAGEO AA2010FK-074R3L
AA Series, Thick Film, 4.3Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C