AA2010FK-073R9L
Mfr.Part #
AA2010FK-073R9L
Description
RES SMD 3.9 OHM 1% 3/4W 2010
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
3.9Ohm
Max Power Dissipation :
750mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Datasheets
AA2010FK-073R9L
YAGEO AA2010FK-073R9L
AA Series, Thick Film, 3.9Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C