AA2010FK-072R2L
Mfr.Part #
AA2010FK-072R2L
Description
RES SMD 2.2 OHM 1% 3/4W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
750mW
Resistance :
2.2Ohm
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
AA2010FK-072R2L
YAGEO AA2010FK-072R2L
AA Series, Thick Film, 2.2Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C