AA2010FK-0716RL
Mfr.Part #
AA2010FK-0716RL
Description
RES SMD 16 OHM 1% 3/4W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
750mW
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Resistance :
16Ohm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Datasheets
AA2010FK-0716RL
YAGEO AA2010FK-0716RL
AA Series, Thick Film, 16Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C