AA15D1212D
Mfr.Part #
AA15D1212D
Manufacturer
Delta Electronics
Description
AC/DC CONVERTER +/-12V 15W
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Radiation Hardening :
No
Efficiency :
74%
Feature :
DC Input Capable, Universal Input
Mount :
DIN Rail
Minimum Load Required :
yes
Factory Lead Time :
24 Weeks
Voltage - Input :
85V~264VAC
Max Output Power :
15W
Type :
Enclosed
Max Operating Temperature :
70°C
Width :
54.102mm
Height :
23.368mm
Approval Agency :
CE
Number of Outputs :
2
Size / Dimension :
3.78Lx2.13W x 0.92 H 96.0mmx54.0mmx23.3mm
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-25°C
Current - Output 2 :
-650mA
Voltage - Output 1 :
12V
Max Power Dissipation :
15W
Published :
Max Output Current :
650mA
ROHS3 Compliant
Applications :
ITE (Commercial)
Current - Output 1 :
650mA
Series :
AA15D (15W)
Power (Watts) :
15W
Mounting Type :
DIN Rail
Voltage - Isolation :
3kV
Operating Temperature :
-25°C~70°C With Derating
Length :
96.012mm
Current - Output (Max) :
650mA 650mA