AA0805JR-0756KL
Mfr.Part #
AA0805JR-0756KL
Description
RES SMD 56K OHM 5% 1/8W 0805
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
56kOhm
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
AA0805JR-0756KL
YAGEO AA0805JR-0756KL
AA Series, Thick Film, 56kOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C