AA0805JR-0751KL
Mfr.Part #
AA0805JR-0751KL
Description
RES SMD 51K OHM 5% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±5%
Resistance :
51kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AA0805JR-0751KL
YAGEO AA0805JR-0751KL
AA Series, Thick Film, 51kOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C