AA0805JR-073K9L
Mfr.Part #
AA0805JR-073K9L
Description
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
3.9kohm
Tolerance :
±5%
Datasheets
AA0805JR-073K9L
YAGEO AA0805JR-073K9L
AA Series, Thick Film, 3.9kOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C