AA0805JR-071M6L
Mfr.Part #
AA0805JR-071M6L
Description
RES SMD 1.6M OHM 5% 1/8W 0805
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.6mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
AA0805JR-071M6L
YAGEO AA0805JR-071M6L
AA Series, Thick Film, 1.6MOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C