AA0805JR-071M3L
Mfr.Part #
AA0805JR-071M3L
Description
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/8W 0805
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
1.3MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
AA0805JR-071M3L
YAGEO AA0805JR-071M3L
AA Series, Thick Film, 1.3MOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C