AA0805FR-078R87L
Mfr.Part #
AA0805FR-078R87L
Description
RES SMD 8.87 OHM 1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
8.87Ohm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
AA0805FR-078R87L
YAGEO AA0805FR-078R87L
AA Series, Thick Film, 8.87Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C