AA0805FR-0717R4L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AA0805FR-0717R4L
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thick Film
Factory Lead Time :
33 Weeks
Resistance :
17.4Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
AA
Max Power Dissipation :
125mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
609.6μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Number of Terminations :
2
Published :
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Datasheets
AA0805FR-0717R4L
YAGEO AA0805FR-0717R4L
AA Series, Thick Film, 17.4Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C