AA0603JR-07750RL
Mfr.Part #
AA0603JR-07750RL
Description
RES SMD 750 OHM 5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
750Ohm
Datasheets
AA0603JR-07750RL
YAGEO AA0603JR-07750RL
AA Series, Thick Film, 750Ohm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C