AA0603JR-0751RL
Mfr.Part #
AA0603JR-0751RL
Description
RES SMD 51 OHM 5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±5%
Resistance :
51Ohm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Datasheets
AA0603JR-0751RL
YAGEO AA0603JR-0751RL
AA Series, Thick Film, 51Ohm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C