AA0603JR-074K3L
Mfr.Part #
AA0603JR-074K3L
Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
4.3kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Datasheets
AA0603JR-074K3L
YAGEO AA0603JR-074K3L
AA Series, Thick Film, 4.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C