AA0603JR-071R1L
Mfr.Part #
AA0603JR-071R1L
Description
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
1.1Ohm
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AA0603JR-071R1L
YAGEO AA0603JR-071R1L
AA Series, Thick Film, 1.1Ohm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C