AA0603FR-079R1L
Mfr.Part #
AA0603FR-079R1L
Description
RES SMD 9.1 OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
9.1Ohm
Datasheets
AA0603FR-079R1L
YAGEO AA0603FR-079R1L
AA Series, Thick Film, 9.1Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C