AA0603FR-0795R3L
Mfr.Part #
AA0603FR-0795R3L
Description
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
95.3Ohm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AA0603FR-0795R3L
YAGEO AA0603FR-0795R3L
AA Series, Thick Film, 95.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C