AA0603FR-076R04L
Mfr.Part #
AA0603FR-076R04L
Description
RES SMD 6.04 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.04Ohm
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
AA0603FR-076R04L
YAGEO AA0603FR-076R04L
AA Series, Thick Film, 6.04Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C