AA0603FR-0768R1L
Mfr.Part #
AA0603FR-0768R1L
Description
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
68.1Ohm
Datasheets
AA0603FR-0768R1L
YAGEO AA0603FR-0768R1L
AA Series, Thick Film, 68.1Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C