AA0603FR-0754K9L
Mfr.Part #
AA0603FR-0754K9L
Description
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
54.9kOhm
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AA0603FR-0754K9L
YAGEO AA0603FR-0754K9L
AA Series, Thick Film, 54.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C