AA0603FR-073K48L
Mfr.Part #
AA0603FR-073K48L
Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
3.48kOhm
Datasheets
AA0603FR-073K48L
YAGEO AA0603FR-073K48L
AA Series, Thick Film, 3.48kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C