AA0603FR-071R8L
Mfr.Part #
AA0603FR-071R8L
Description
RES SMD 1.8 OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
1.8Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±1%
Datasheets
AA0603FR-071R8L
YAGEO AA0603FR-071R8L
AA Series, Thick Film, 1.8Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C