A822M15X7RH5TAA
Mfr.Part #
A822M15X7RH5TAA
Description
CAP CER 8200PF 100V X7R AXIAL
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.8mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Capacitance :
8200pF
Temperature Coefficient :
X7R
Temperature Characteristics Code :
X7R
Diameter :
2.5mm
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Wire
Packing Method :
TR
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
A822M15X7RH5TAA
Vishay A822M15X7RH5TAA
A 8200pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial