A821J15C0GK5UAA
Mfr.Part #
A821J15C0GK5UAA
Description
CAP CER 820PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Tolerance :
±5%
Length :
3.81mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated :
200V
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
820pF
Termination :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
A821J15C0GK5UAA
Vishay A821J15C0GK5UAA
A 820pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C Through Hole Axial
A821J15C0GK5UAA Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
A821J15C0GK5UAA Features
a size/dimension of 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm