A682K15X7RF5TAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A682K15X7RF5TAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Diameter :
2.5mm
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Characteristics Code :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Mount :
Through Hole
Packing Method :
TR
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Style :
Straight
Capacitance :
6800pF
HTS Code :
Package / Case :
Axial
Radiation Hardening :
No
Length :
3.8mm
Mounting Type :
Through Hole
Series :
A
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
A682K15X7RF5TAA
Vishay A682K15X7RF5TAA
A 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial