A681M15X7RH5TAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A681M15X7RH5TAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 100V X7R AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mount :
Through Hole
Series :
A
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
3.8mm
Lead Style :
Straight
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
Wire
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Packing Method :
TR
Number of Terminations :
2
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Diameter :
2.5mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
680pF
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Multilayer :
yes
Datasheets
A681M15X7RH5TAA
Vishay A681M15X7RH5TAA
A 680pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial