A680J15C0GL5TAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A680J15C0GL5TAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 500V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Axial
Mount :
Through Hole
Lead Style :
Straight
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
68pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Multilayer :
yes
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±5%
Terminal Shape :
Wire
Series :
A
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Characteristics Code :
C0G
Diameter :
2.5mm
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Packing Method :
TR
Mounting Type :
Through Hole
Length :
3.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
A680J15C0GL5TAA
Vishay A680J15C0GL5TAA
A 68pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial