A5KP58A-G
Mfr.Part #
A5KP58A-G
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC R6
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
53.42A
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Published :
Reverse Standoff Voltage :
58V
Peak Pulse Power :
5kW
Unidirectional Channels :
Automotive
Power Line Protection :
No
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Clamping Voltage :
93.6V
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
Peak Pulse Current :
53.42A