A5KP51CA-G
Mfr.Part #
A5KP51CA-G
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC R6
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
60.68A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Pbfree Code :
yes
Bidirectional Channels :
1
Power Line Protection :
No
Clamping Voltage :
82.4V
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
Peak Pulse Power :
5kW
Tape and Box (TB)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
Reverse Standoff Voltage :
51V
Mount :
Through Hole
Peak Pulse Current :
60.68A