A471J15C0GF5UAA
Mfr.Part #
A471J15C0GF5UAA
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Length :
3.8mm
yes
Dielectric :
C0G
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Published :
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
470pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Through Hole
Temperature Characteristics Code :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated :
50V
Diameter :
2.5mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
A471J15C0GF5UAA
Vishay A471J15C0GF5UAA
A 470pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial