A470K15C0GH5UAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A470K15C0GH5UAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
HTS Code :
Length :
3.8mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Axial
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Characteristics Code :
C0G
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Terminal Shape :
Wire
Diameter :
2.5mm
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Mount :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric :
C0G
Capacitance :
47pF
Lead Style :
Straight
Datasheets
A470K15C0GH5UAA
Vishay A470K15C0GH5UAA
A 47pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial