A42MX36-PQ240
Mfr.Part #
A42MX36-PQ240
Manufacturer
Microsemi
Package / Case
240-BFQFP
Description
IC FPGA 202 I/O 240QFP
Manufacturer :
Microsemi
Factory Lead Time :
17 Weeks
Length :
32mm
Number of Pins :
240
Operating Supply Voltage :
5V
Width :
32mm
Voltage - Supply :
3V~3.6V 4.75V~5.25V
Number of Gates :
Max Supply Voltage :
5.25V
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Published :
Min Operating Temperature :
0°C
Surface Mount
Number of Logic Elements/Cells :
Height :
3.4mm
Max Frequency :
131MHz
Number of I/O :
202
Max Operating Temperature :
70°C
RAM Size :
320B
Min Supply Voltage :
3V