A393K15X7RF5TAA
Mfr.Part #
A393K15X7RF5TAA
Description
CAP CER 0.039UF 50V X7R AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.5mm
Wire
Packing Method :
TR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Capacitance :
0.039µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
HTS Code :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Temperature Characteristics Code :
X7R
Length :
3.8mm
Datasheets
A393K15X7RF5TAA
Vishay A393K15X7RF5TAA
A 0.039μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial