A392K15X7RK5UAA
Mfr.Part #
A392K15X7RK5UAA
Description
CAP CER 3900PF 200V X7R AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
HTS Code :
Capacitance :
3900pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Diameter :
2.5mm
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
200V
Length :
3.8mm
Datasheets
A392K15X7RK5UAA
Vishay A392K15X7RK5UAA
A 3900pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial