A390J15C0GK5TAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A390J15C0GK5TAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Terminal Shape :
Wire
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Dielectric :
C0G
Diameter :
2.5mm
Lead Style :
Straight
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
Temperature Characteristics Code :
C0G
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
A
Capacitance :
39pF
Length :
3.8mm
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR
Datasheets
A390J15C0GK5TAA
Vishay A390J15C0GK5TAA
A 39pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial