A334Z20Y5VF5TAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A334Z20Y5VF5TAA
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 50V Y5V AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
Axial
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Max Operating Temperature :
85°C
Mounting Type :
Through Hole
Dielectric :
Y5V
Tolerance :
-20% +80%
Series :
A
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Style :
Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
Min Operating Temperature :
-30°C
Diameter :
3mm
Capacitance :
0.33μF
Length :
5mm
Temperature Coefficient :
Y5V F
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
A334Z20Y5VF5TAA
Vishay A334Z20Y5VF5TAA
A 0.33μF 50V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm -30°C~85°C Through Hole Axial
A334Z20Y5VF5TAA Overview
Ceramic capacitor is 0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -30°C is necessary for stable operation.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to Y5V F.
A334Z20Y5VF5TAA Features
a size/dimension of 0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm